بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟

در جواب سوال بک لینک چیست باید بگویم بک لینک در واقع لینک‌هایی است که سایت‌های دیگر به سایت شما می‌دهند.
بک لینک‌هایی که سایت‌های دیگر می گیرید تاثیر بسیار زیادی روی اعتبار دامنه و صفحات دامنه سایت شما دارند.
اگر می‌خواهید سایتتان در رتبه‌های اول گوگل نمایش داده شود، علاوه بر تولید محتوای سایت، باید دریافت بک لینک رایگان از سایت‌های دیگر داشته باشید.
تولید محتوا تاثیر اصلی را در ایندکس شدن سایت شما دارد، اما اگر می‌خواهید بالاتر از رقبا در صدر جدول (این اصطلاح را از سایت وان کلیک گرفتم) دیده شوید، گرفتن بک لینک با کیفیت و البته بطور استراتژیک، غیر قابل اجتناب است.
اگر در زمینه دریافت بک لینک فعال بوده باشید حتما به این مورد برخورد کرده اید که بعضی سایت‌ها در مقابل دریافت مبلغ اندکی هزاران بک لینک از (معمولا از وبلاگ‌های مختلف) برای سایت شما دریافت می‌کنند. باید بگویم با اینکه تعداد این بک لینک‌ها زیاد است اما تاثیر آن‌ها بسیار ناچیز است و در بسیاری مواقع با ریسک همراه است.
چراکه گوگل در الگوریتم پنگوئن که مدام در حال آپدیت است، خرید بک لینک بی کیفیت و به تعداد بیش از اندازه را شناسایی و جریمه می‌کند. (گوگل هر فعالیت بیش از اندازه‌ای را جریمه می‌کند)
اگر می‌خواهید بک‌لینک دریافت کنید، حتما این بک لینک را از سایت‌های با اعتبار دامنه بالا تهیه کنید. اعتبار دامنه را از کجا می‌شود فهمید؟
Moz.com
همچنین برای راحتی کار می‌توانید افزونه moz را روی مرورگر کروم نصب کنید تا بطور اتوماتیک اعتبار دامنه تمام وبسایت‌ها را به شما نشان دهد.
بک لینک چیست

در کلاس‌ها کیفیت بک لینک را اینطور تعریف می‌کنم:

سایت را می‌توان به یک بیزنس من و بک لینک را می‌توان به همکاران، اطرافیان و دوستان او تشبیه کرد.
اگر افراد مختلفی این شخص را تایید کنند، طبیعتا اعتبار این شخص بالا می‌رود. حال هرچه اعتبار افرادی که این شخص را تایید می‌کنند بیشتر باشد، ارزش این تایید بیشتر خواهد بود.
اصطلاحی وجود دارد به نام بک لینک follow و nofollow:

این‌ها چه اصطلاحاتی هستند؟

فرض کنید من لوله کش هستم. شما نیاز به لوله کش دارید. از دوستتان می‌خواهید یک لوله کش به شما معرفی کند. او من را به شما معرفی می کند. بعد شما از دوستتان می‌پرسید “آیا او را تایید می‌کنید؟”
اینجا دو حالت وجود دارد:
یا دوستتان می‌گوید من فقط فلانی را به تو معرفی کرده‌ام و تایید نمی‌کنم کارش خوب باشد یا نه. اگر کارش را خوب انجام نداد من مسئولیتی ندارم.
حال اگر من کارم را خوب انجام بدهم یا ندهم، شما دیگر دوستتان را مقصر نمی‌دانید.
یا اینکه می‌گوید فلانی را سراغ دارم و او را تایید می‌کنم. اگر کارش را خوب انجام نداد مسئولیتش با من. در این حالت اگر من کارم را خوب انجام ندهم شما دوستتان را مقصر می‌دانید اعتبار او نیز نزد شما کاهش پیدا می‌کند.
در وبسایت‌ها نیز وقتی به سایتی لینک می‌دهید یا این لینک follow است یا nofollow.
در حالت follow اگر سایتی که به آن لینک داده‌اید معتبر باشد، اعتبار سایت شما نیز نزد گوگل بالا خواهد رفت. اما اگر اعتبار دامنه پایینی داشته باشد، محتوای کپی در سایتش وجود داشته باشد و … اعتبار سایت شما نیز پایین خواهد آمد.
بک لینک فالو نسبت به نوفالو اعتبار بسیار بالاتری دارد. بنابراین در دریافت بک لینک همیشه به این موضوع دقت کنید.

از کجا متوجه follow یا nofollow بودن بک لینک شویم؟

روی آن لینک راست کلیک کنید
در فایر فاکس روی view page source کلیک کنید
Ctrl+f را بزنید و در باکس باز شده تایپ کنید nofollow
در نتیجه جستجو لنیک‌های nofollow را نشان می‌دهد.
بک لینک چیست
راه دیگری هم که وجود دارد نصب افزونه nofollow در مرورگر کروم است.
امتیاز شما به این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *