طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب سایت ، فرآیند برنامه ریزی ، ایده پردازی و تنظیم محتوای بصورت آنلاین است. امروزه ، طراحی وب سایت فراتر از زیبایی است و شامل عملکرد کلی وب سایت است. طراحی وب همچنین شامل برنامه های وب ، برنامه های تلفن همراه و طراحی رابط کاربر است.

آیا می دانید طراحی وب می تواند تأثیر زیادی در عملکرد شما در موتورهای جستجو مانند Google داشته باشد؟ این مقاله به شما اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی ایجاد وب سایتی می دهد که نه تنها خوب به نظر می رسد ، بلکه عملکرد مناسبی دارد و رتبه بالایی در جستجو دارد.

 

طراحی وب سایت
طراحی وب سایت

انتخاب ابزار طراحی وب سایت

برای طراحی وب سایت دو روش اصلی وجود دارد: استفاده از برنامه دسک تاپ یا استفاده از وب سایت ساز. ابزاری که تصمیم دارید از آن استفاده کنید بسته به اندازه تیم ، بودجه و نوع سایتی که می خواهید بسازید و الزامات فنی آن بسیار متفاوت خواهد بود.

۱٫ برنامه های دسک تاپ

برنامه های دسک تاپ نیاز دارند که طراحان طرح خود را ایجاد کرده و آن را برای یک تیم توسعه دهنده ارسال کنند که سپس می تواند طرح را به کد تبدیل کند. مشهورترین برنامه های دسک تاپ برای طراحی وب سایت ها ، فتوشاپ و Sketch هستند.

به طور معمول ، این استاندارد برای وب سایت های بزرگ و یا پیچیده است زیرا به طراح اجازه می دهد تا بر روی ظاهر و احساس کلی تمرکز کند ، در حالی که تمام چالش های فنی به تیم توسعه منتقل می شود. متأسفانه ، این فرایند می تواند گران و وقت گیر باشد زیرا منابع متعدد ، مجموعه مهارت ها و اعضای تیم مورد نیاز است.

برای جلوگیری از مشارکت یک توسعه دهنده ، استفاده از یک سازنده وب سایت برای طراحی وب سایت با نیازهای فنی کمتر مفید است.

۲٫ سازندگان وب سایت

امروزه بسیاری از سازندگان وب سایت در بازار وجود دارند که طیف گسترده ای از ویژگی ها و خدمات را ارائه می دهند. Wix ، Squarespace ، Webflow و PageCloud ، تنها چند نمونه از سازندگان وب سایت های محبوب هستند که از نظر قابلیت طراحی ، گزینه های الگو ، قیمت و تجربه ویرایش کلی متفاوت هستند. حتماً تحقیق خود را انجام دهید ، آزمایشات آزمایشی رایگان انجام دهید و مشخص کنید کدام یک از بسترها بیشتر با وب سایت شما متناسب است.

سازندگان وب سایت یا وب سایت های سازگار یا پاسخگو ایجاد می کنند که تجارب مختلف ساخت را ارائه می دهند. این مفاهیم در زیر با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار می گیرند تا بتوانید به بهترین وجه درک کنید کدام سازنده ها برای شما کار می کنند. اگر نمی دانید چگونه کدگذاری کنید ، آشنا شدن با آزادی ها و محدودیت های ابزارهای مختلف طراحی وب سایت ضروری است. به عنوان مثال ، گرچه وردپرس پرکاربردترین پلتفرم وب سایت است ، اما به دلیل گزینه های محدود سفارشی سازی ، مورد علاقه طراحان بصری نیست.

قبل از شروع به ساختن وب سایت ، نیازهای وب سایت خود را تعیین کنید: آیا یک گالری عکس ایجاد می کنید؟ هر چند وقت یک بار سایت خود را به روز می کنید؟ آیا به فرم تماس نیاز دارید؟ یک سازنده وب سایت انتخاب کنید که بتواند به شما در دستیابی م effectivelyثر به این اهداف کمک کند.

عناصر طراحی وب سایت

هنگام طراحی وب سایت ، مهم است که هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد سایت در نظر گرفته شود. ادغام این عناصر قابلیت استفاده و عملکرد کلی سایت را به حداکثر می رساند. قابلیت استفاده سایت شما شامل عناصری از جمله رابط کاربری آسان برای استفاده ، استفاده مناسب از گرافیک و تصاویر ، نوشتاری متن و متناسب با موقعیت مناسب و طرح رنگی است. عملکرد سایت شما به سرعت ، رتبه بندی ، جستجو و توانایی جذب مخاطبان شما اشاره دارد.

عناصر بصری وب سایت

در اینجا یک مرور کلی از عناصری است که باید هنگام طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی با هم کار می کنند. هر بخش نکات و نکاتی را برای کمک به شما در شروع کار ارائه می دهد.

رنگها

رنگ ها یکی از مهمترین عناصری است که باید هنگام طراحی وب سایت مورد توجه قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که بسیاری از سوisc تفاهمات در مورد روانشناسی رنگ وجود دارد ، و تمرکز بر رنگهایی که از طراحی کلی و لحن وب سایت شما تعریف می کنند مهمتر است. رنگ بندی خود را با نام تجاری خود و پیام هایی که می خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید تنظیم کنید.

چیدمان

نحوه تصمیم گیری برای تنظیم محتوای خود تأثیر چشمگیری در قابلیت استفاده و عملکرد سایت شما خواهد داشت. هیچ قانون خاصی برای انتخاب طرح وجود ندارد ، با این حال ، چند اصل اصلی وجود دارد که باید بخاطر بسپارید. اطمینان حاصل کنید که نیازهای مخاطب مورد نظر خود را در نظر داشته باشید و از استفاده از طرح تحریک بیش از حد که ممکن است پیام هایی را که می خواهید منتقل کند ، جلوگیری کند ، خودداری کنید.

شکل ها

استفاده از عناصر گرافیکی در طراحی وب می تواند به یکپارچه سازی متن و تصاویر کمک کند و به ظاهر کلی سایت کمک کند. ترکیب رنگ ها و اشکال زیبا می تواند به توجه بازدید کنندگان سایت شما کمک کرده و به جریان کلی سایت شما کمک کند.

فاصله

فاصله گذاری یک عنصر کلیدی برای ایجاد وب سایت هایی است که از نظر بصری دلپذیر و آسان هستند. هر عنصر در طراحی شما به یک روش یا دیگری فاصله را در بر خواهد گرفت. استفاده مناسب از فضای خالی در ایجاد طرحی که متن ، عکس و گرافیک را کاملا متعادل کند بسیار مهم است. ثابت نگه داشتن فاصله شما می تواند به کاربران شما در پیمایش وب سایت شما با سهولت کمک کند. مفهوم فضای سفید قطعاً در اولویت طراحان وب مدرن است.

تصاویر و نمادها

طراحی های شگفت انگیز می توانند اطلاعات زیادی را فقط در چند ثانیه برقرار کنند. این کار با استفاده از تصاویر و آیکون های قدرتمند امکان پذیر است. تصاویر و نمادهایی را انتخاب کنید که پیام شما را پشتیبانی و تقویت می کنند. جستجوی سریع Google برای تصاویر و نمادهای سهام هزاران گزینه ایجاد می کند. برای کمک به ساده شدن جستجوی خود ، در اینجا چند مورد دلخواه آورده شده است:

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *